stycznia 10, 2018

DIY kule kąpielowe - jak zrobić?

DIY kule kąpielowe - jak zrobić?

Bardzo długo zabierałam się za temat robienia kul kąpielowych. Wydawały mi się, podobnie jak mydła, straszliwe ciężkie w realizacji. Bo jak skleić proszek? Jak to to potem wyciepać z tej foremki? Jak się za to zabrać, żeby to miało ręce, nogi i wyglądało stosunkowo dobrze?

Pierwszą partią nakarmiłam śmietniczek. To było do przewidzenia.. ale reszta poszła zadziwiająco gładko! Więc jeśli macie wannę albo kogoś do obdarowania.. to na upartego kule możecie zrobić nawet z kuchennych składników. Tworzenie ich jest świetnym konceptem na relaks, nie wspominając już o ich użytkowaniu :)

Kule kąpielowe DIY - jak zrobić?

Kule kąpielowe - jak zrobić?


By zrobić własne kule kąpielowe potrzebujecie poniższych składników:

Powyższe ilości surowców wystarczyły mi na około 11 kul (+ jednego kaprawego jednorożca). Koszt produkcji na sztukę wynosi więc nieco ponad 2zł!

Można się wyposażyć w bardziej profesjonalną formę do kul, jednak mi straszliwie spodobała się opcja przezroczysta, bo można na bieżąco, dowolnie kształtować kolory ;)

Kule do kąpieli barwiące wodę DIY

Jak zrobić DIY kule kąpielowe:


Przede wszystkim warto sobie ów surowce odmierzać na przykład szklanką zachowując proporcje (np pół szklanki sody, 1/4 szkl kwasku i 1/4 szkl soli  = 2 kule), bo najłatwiej formuje się na świeżo. 

Zmieszane proszki psikam wodą z atomizera aż masa będzie dała się formować (zwykle, żeby sprawdzić jej przyczepność próbuję przykleić palcami masę do łyżeczki, którą mieszam. Jak się przyczepia to znaczy, że już czas ;D). Dodaję też trochę oleju (tu migdałowy) i jakieś pół łyżeczki olejków eterycznych (u mnie bergamotka i klementynka).

Jeśli chcielibyście użyć barwnika to warto odłożyć część suchej masy do osobnego kubeczka (tudzież kubeczków) i zamiast wody dodać tylko barwnik. Dzięki temu wzór kuli będzie można tworzyć na bieżąco. Btw. błękitny barwnik z Ecoflores dodatkowo fajnie pachnie i idealnie komponuje się z bergamotką i cytrusami.

Potem pozostaje tylko umieścić masę w foremce dobrze dociskając ją do ścianek i zostawiając trochę masy na samym wierzchu. Te wierzchy dwóch połówek formy zlepią się ze sobą jak już ją zamkniemy i kulę będzie łatwiej wydobyć.

No i właśnie.. kulę można delikatnie ostukać i wyciągać od razu (po dłuższym czasie niekoniecznie będzie to w opcji.. :D). Nałatwiej wyciąga się je delikatnie przekręcając najpierw jedną, potem drugą połówkę.


Kule do kąpieli domowej roboty


To co, robicie własne diy kule kąpielowe? ;D A może już macie za sobą tą zabawę?
Używacie takich umilaczy?

Copyright © 2016 Le Bleuet Blog , Blogger